LOVEC | Fotoreportáž
2924
post-template-default,single,single-post,postid-2924,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.2,vertical_menu_enabled, vertical_menu_width_290,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,big_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Fotoreportáž


POLANA

V piatok 15. 5. 2015 sa opäť konala chovateľská prehliadka v rámci revíru CHPO Poľana, na ktorej sme sa zúčastnili aj my. Tento rok boli na prehliadke vystavené výlučne trofeje z jelenej zveri s výnimkou ôsmich srnčích.

uvod

Malebná krajina Podpoľania sa na jeden deň premenila na galériu trofejí.

Vystavené trofeje, ktoré sme mali možnosť vidieť pochádzali z chránenej poľovnej oblasti Poľana, ktorá sa nachádza v Detvianskom, Zvolenskom, Bansko Bystrickom a Breznianskom okrese, s celkovou rozlohou 20 659 ha.

trofeje

Hmota mnohých trofejí bola impozantná.

Poľovný revír CHPO Poľana predstavuje I. akostnú triedu, ako oblasť pre chov jelenej zveri, kde  normovaný kmeňový stav (NKS) je 459 kusov. Čísla pri jarných sčítaniach vykazovali v posledných rokoch vždy vyššiu hodnotu ako je stanovené NKS, čo znamená, že populácia je silná a stabilná.

trofej

Nepochybne najzaujímavejšia trofej celej prehliadky.

stitok

Štítok k tejto trofeji hovorí za všetko.

V roku 2014 sa plánoval lov vo výške  180 kusov, čo je úroveň prírastku vypočítaného z jarných kmeňových stavov (JKS).

basa

O zábavu bolo postarané.

pristresok

Samozrejme nechýbalo ani občerstvenie.

Tohtoročná chovateľská prehliadka na Poľane mala návštevníkom skutočne čo ponúknuť. Okrem trofejí všetkých vekových tried sme mali možnosť vidieť aj pár abnormalít a niekoľko medailových trofejí s mimoriadnym hodnotením. Okrem toho, prehliadka obsahovala aj „kolekciu“ zhodov, pri ktorých boli v niektorých prípadoch aj známi ich nositelia, čo robilo konkrétne trofeje cennejšie, keďže mali ešte aj zhody z minulej sezóny.

TITULKA_KATALOG

autor: Bc. Martin Sedlák
foto: autor

KONIEC_CLANKU

Tags: