LOVEC | Recept
2824
post-template-default,single,single-post,postid-2824,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.2,vertical_menu_enabled, vertical_menu_width_290,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,big_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Recept


RECEPTY_05

INGREDIENCIE:

1 kg srnčieho zo stehna
10 dkg tuku
trojfarebné korenie
soľ
10 dkg masla
1 dl červeného vína
citrón.

Očistené, odblanené a osušené mäso nakrájame na steaky, osolíme a vložíme do rozpáleného tuku. Z každej strany ho sprudka opečieme. Steaky pri opekaní zásadne neobraciame vidličkou, lebo tou mäso rozpicháme a šťava z neho vytečie. Použijeme na to lopatku, kliešte na obracanie steakov, alebo dve lyžice. Najlepšie je soliť mäso z diviny až v poslednej chvíli, pred vybratím z tuku. Keď je mäso hotové, vloží sa z oboch strán do chutného rozpusteného masla, aby sa lesklo a nechá sa odležať na teplom mieste.

Do výpeku, v ktorom sme pripravovali srnčie steaky, nalejeme červené víno, pridáme trochu citrónovej šťavy, prípadne aj mäsový vývar, a podľa chuti upravíme. Múkou túto omáčku zásadne nezahusťujeme.  Ak chcem omáčku hustejšiu, povaríme ju o trochu dlhšie. Voda sa tak vyparí a omáčka nadobudne hutnejšiu konzistenciu. Mäso z mladého srnca je veľmi chutné a dá sa povedať, že chutnejšie, ako napríklad hovädzí steak. Hovädzie mäso nemá tak výraznú chuť ako srnčie mäso.

greens-266560_1280

Ako prílohu môžeme podávať grilovanú zeleninu s rozmarínom, opečené zemiaky podliate trochou vína, alebo len čerstvé pečivo.

K tomuto pokrmu odporúčame červené víno, hodí sa napríklad Zweigeltrebe, ktoré prekvapí tmavočervenou farbou, ovocnou korenistou vôňou a hebkou až zamatovou chuťou.

Jedlo podávame dostatočne teplé.
Dobrú chuť!

eat-321671_1280

KONIEC_CLANKU

Tags: