LOVEC | Fotoreportáž
2000
post-template-default,single,single-post,postid-2000,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.2,vertical_menu_enabled, vertical_menu_width_290,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,big_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Fotoreportáž


LEICA_geovid

VIDELI SME V NORIMBERGU

V prvej polovici marca sa tím spolupracovníkov magazínu LOVEC zúčastnil na medzinárodnej výstave IWA outdoor classic 2015 v Norimbergu.

iwa_logo_kombination_rgb

Z úžasnej výstavy, jednej z najvýznamnejších svetových prehliadok loveckých a športových zbraní i všetkého, čo s nimi súvisí, vám prinášame zhrnutie toho, čo nás najviac zaujalo a čo sme si mohli v nejednom prípade aj vyskúšať. Namiesto mnohých slov preto ponúkame predovšetkým výber fotografií. K viacerým novinkám, ktoré nás zaujali, sa vrátime v budúcich vydaniach LOVCA.

IWA bola tohto roku opäť medzinárodnejšia a opäť väčšia, ako vo všetkých predchádzajúcich ročníkoch. Zúčastnilo sa na nej 1 383 vystavovateľov, pričom až 79  percent z nich prišlo zo zahraničia. Výstavu navštívilo vyše  41 000 odborných návštevníkov z celého sveta – zo 123 krajín, ktorým sa v deviatich nových veľtržných halách ponúkla monžosť urobiť si dokonalý obraz o novinkách, inováciach a trendoch v tomto odvetví.

Mauser priniesol na výstavu športovú úpravu známeho modelu M03 osadenú do pažby GRS, ktorá disponuje možnosťou nastavenia dĺžky pažby, ako aj výšky lícnice.

01_mauser

Mauser M03 s kanelovanou hlavňou, spriahnutý s pažbou GRS a osadený optikou Minox ZP 5-25 tac.

02_mauser

Veľký záujem vzbudila  Sauer 101 alaska v záprahu s Minoxom  Ze 5i, ktorá zaujala najmä profesionálnych lovcov a ľudí, čo sú v každodennom kontakte so svojou zbraňou. Zbraň má hmotnosť 3,35 kg, dĺžka hlavne je 56 cm (magnum 62 cm), celková dĺžka je 106,5 cm.

04_sauer

V stánku Sauer sa tešila mimoriadnej pozornosti novinka Sauer 404, ktorá definitívne potvrdila svoje miesto na trhu a obľúbenosťou ďaleko predčila konkurenciu. K prémiovej zbrani samozrejme patrí prémiová optika, ako to aj Sauer jednoznačne definoval osadením puškového ďalekohľadu Leica Magnus.

06_sauer

Saueru 404 sa budeme podrobne venovať v samostatnom článku v nasledujúcom čísle.

07_sauer

Sauer 303 s ergonomickou tumbhold pažbou sa v rukách nášho českého kolegu razom stáva tou pravou zbraňou do pohonu.

08_merkel

Mnoho vystavovateľov vrátane firmy Merkel sa uberá cestou vyváženého partnerstva zbraň/optika, keď svoju pýchu KR1 osadili optikou Leica magnus.

09_luxusne_drevo

Kategóriu luxusu reprezentoval stánok so špičkovými drevinami určenými na výrobu tých najdokonalejších loveckých pažieb na mieru.

10_nezne_pohlavie

Úplne inou “kategóriou”, ktorá poteší mužské oko, boli stánky s reprezentačným zastúpením nežného pohlavia.

11_glock

Ak sú ženy v stánkoch vystavovateľov navyše nabité vedomosťami, potom je to naozaj to pravé orechové.

Samostatným oddelením bola sála určená strelcom, ktorí si vyrábajú custom náboje a študujú reloading. Srdce nám od radosti poskočilo, keď sme sa mohli naplno pustiť do testovania lisov, násypníkov, práčok a najrozličnejších doplnkov. Najlepšia však na tom bola  možnosť osobne sa porozprávať s inžiniermi, ktorí pracujú na vylepšovaní a výrobe jednotlivých komponentov.

12_sierra

Stánok firmy Sierra bol prešpikovaný strelami.

13_L.E.M

Firma L.E.M. predstavila svoj koncept prania vo vodnom kúpeli s prímesou aditív a antikorových ihličiek.

14_nabojnica

Nábojnica po 5 minútach prania.

15_UKAZKA BALISTIKY

Pre lovcov boli pripravené exponáty od koncernu RUAG s ukážkami terminálnej balistiky.

Novinkou na IWA 2015 bolo aj zastúpenie slovensky hovoriacich vystavovateľov v stánkoch nemeckej optiky, ktoré zabezpečila firma Rapier s.r.o. v stánkoch značiek Leica a Minox.

16_LEICA_STANOK

Stánok Leica so slovenským návštevníkmi v pohodovej atmosfére.

autor: Bc. Martin Bednár
foto: autor

KONIEC_CLANKU

Tags: