LOVEC | Zo sveta
4145
post-template-default,single,single-post,postid-4145,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.2,vertical_menu_enabled, vertical_menu_width_290,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,big_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Zo sveta


aktuality

Súd vypočul statkára z Devonu, ktorý údajne zrazil v amoku loveckých psov počas lovu.

Jonothon Wright-Watson popiera nebezpečnú jazdu a útok po tom, čo údajne naštvaný zaútočil na lovcov a ich psov  na svojom pozemku v blízkosti Totnes.

Vlastník pozemku, ktorý zúril, že lov prebiehal na jeho pozemku aj napriek jeho nesúhlasu naháňal v jeho aute lovcov aj psov a obrátil sa na jazdcov na koňoch a zaútočili na nich. Údajne jedného z lovcov schmatol za krk.

Jonathon Wright-Watson tvrdil, že psy vtrhli na jeho pozemok a že jeden z lovcov na neho zaútočil bičom.

Wright-Watson povedal, že napriek tomu, že nesúhlasil, aby lov, zložený z 35 psov, 20 jazdcov a 40 nasledovníkov sa tak dialo v jesno sobotné ráno

Edward Baile, povedal: “Pán Wright-Watson využil svoje právo, ktoré je plné právo odmietnuť to, že tento lov nebude prebiehať na jeho pozemku.” Ale Bailey povedal: “To je presne to, čo sa zdá, že sa stalo v priebehu toho rána. “

Bailey povedal: Wright-Watson bol vypovedať na polícii, že psy boli agresívne, desili deti a plašili jeho domácich miláčikov. “Bolo utrpenie o tom len hovoriť,” povedal Bailey.

Žalobca povedal, schmatol jedného psa, dal ho do zadnej časti svojho pickupu a jazdou nesmiernej rýchlosti sa pokúsil nájsť majiteľa.

Keď prišiel na lov nasledovník Stanley Wreyford údajne ho schmatol za golier a zakričal na neho: “Je to váš skurvený pes?” Wreyford povedal, že nie, a Wright-Watson išiel ďalej.

Wright-Watson, 55, z Harberton, Devon, údajne udrel troch psov, pričom jeden z nich – menom Bounty – skončil so zlomenou panvou, čo znamená, že nemôže loviť a bude mať trvalé následky. On potom svoj hnev obrátil na skupinu jazdcov.

Pri policajnom výsluchu, Wright-Watson povedal, že bol naštvaný, že psy boli na jeho území. Ale, povedal, že išiel primeranou rýchlosťou a, že bolo na ceste dosť miesta aj pre jazdcov.

Tvrdil, že jazdci boli “v šialenstve” a bili po jeho vozidle bičíkmi. Wright-Watson popiera nebezpečnú jazdu a napadnutie.

Hlavné pojednávanie pokračuje.

zdroj: theguardian
foto: theguardian

KONIEC_CLANKU

Tags: