LOVEC | Fotograf mesiaca
4083
post-template-default,single,single-post,postid-4083,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.2,vertical_menu_enabled, vertical_menu_width_290,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,big_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Fotograf mesiaca


FOTOGRAF_titulka

Ahoj Jardo, vidím že si vysmiaty a s dobrou náladou. Tak na začiatok nám povedz niečo o sebe. Odkiaľ pochádzaš a čo vlastne robíš.

Pozdravujem čitateľov Lovca. Volám sa Jaroslav . Mám 17 rokov . Bývam v malej dedinke Komjatná na hranici Malej a Veľkej fatry. Rád sa túlam po horách a od mojich 14 rokov sa venujem aj fotografovaniu a fotím všetko čo krajina ponúka a prednedávnom som sa začal venovať aj natáčaniu divokej prírody a chystám sa aj na natočenie amatérskeho filmu o faune a flóre Malej a Veľkej Fatry – tu je menšia ukážka

Ako to všetko začalo? Kto ťa viedol k láske ku prírode, horám?

Prišlo to samo. Zaujala ma príroda a zážitky z nej. Pomyslel som si aké by bolo úžasné zachytiť neopakovateľné okamihy z prírody. A toto ma viedlo ku kúpe môjho prvého digitálneho fotoaparátu.

_DSC7434

S akou technikou si začínal? Tipujem že to nezostalo len pri jednom fotoaparáte.

Začínal som s digitálnym fotoaparátom Benq gh 600 a po čase som prešiel na prvú zrkadlovku so základným objektívom 18-55 mm. Časom som chcel niečo lepšie, tak som si kúpil fotoaparát s objektívom 18-105 mm ktorý som používal skoro rok . Aktuálne mám d7000 s objektívmi 17-70 mm , 70-300 mm , 50 mm a 35 mm. Dodnes sa však necítim byť fotografom. Fotografujem len pre radosť , potešenie a zábavu.

_DSC5251

Aký je tvoj najlepší zážitok z prírody?

Jaro- Zážitky si prinesiem vždy ked prídem z prírody ale najkrajší bol keď som sa stretol s medveďom. Ten deň si veľmi dobre pamätám. Bolo to 27.5.2014. Akurát som sa vracal zo školy a na lúke pod lesom blízko dediny som niečo zbadal. Chvíľku mi trvalo kým som rozpoznal čo to je ale po nejakom čase som mohol naisto povedať že sa jedná o medveďa . Kľudne sa pásol na lúke a nič si nevšímal. Chytro som utekal domov po statív a fotoaparát (mám tú výhodu že bývam uprostred lesov, takže som to ďaleko nemal). Povedal som si že idem skúsiť štastie a pokúsim sa ho natočiť. Keď som prišiel na miesto dlhšie som hľadal kde môže byť no nikde sa mi ho nedarilo zbadať. Chcel som to už vzdať a pomaly som sa zberal domov, keď zrazu zbadám nejakú hnedú guľu pri kraji lesa. To musí byť on pomyslel som si! Pomaly som sa približoval. Keď som sa dostal bližšie zistil som že sa jedná o mladšieho medveďa. Stál som od neho na 30 metrov so statívom a kamerou keď ma napadlo že môže byť pri nom aj matka , pre svoju bezpečnosť som sa už bližšie nepokúšal dostať a točil som ho z bezpečnej vzdialenosti . Po páč minútach sa stratil v hustom lese. Ja som sa vrátil domov s úsmevom a s pocitom aký úžasný zážitok mi matička príroda nechala prežiť.

_DSC9543

Aký je tvoj sen? Niečo čo by si chcel zažiť? Absolvovať?

Milujem cestovanie a chcel by som navštíviť veľa krajín, spoznať ich kultúru, prírodu a ľudí. Najviac by som chcel navštíviť Aljašku a točiť tam jej divokú prírodu – najmä medvede, losy a mnohé ďalšie jej poklady.

Máš nejaké motto alebo heslo ktorým sa v živote riadiš?

„Dobrá fotografia je o hĺbke pocitu, nie o hĺbke ostrosti“

Jaro vďaka ti za rozhovor. Prajem ti veľa dobrého svetla a skvelých zážitkov v prírode. Teším sa že vyrastá nová mladá generácia ktorá miluje prírodu a všetko čo sa v nej odohráva. Nech ti to dlho vydrží!

spracoval: Dominik Belica
foto: Jaroslav Mäsiar (autor fotografie na titulnej strane) 

KONIEC_CLANKU

Tags: