LOVEC | Lukostreľba
4232
post-template-default,single,single-post,postid-4232,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.2,vertical_menu_enabled, vertical_menu_width_290,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,big_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Lukostreľba


Zachytenie lovu na video-záznam pridáva poľovačke na obtiažnosti a natáčanie samotným lovcom robí úspech ešte ťažšie dosiahnuteľným. Lovec v priloženom videu bol schopný zachytiť jeho lov z dvoch uhlov za pomoci nasledujúcich základných pravidiel svojpomocného natáčania.

1. Zostať skrytý

Natáčanie lovu samotným lovcom často vyžaduje, aby lovec a kameraman v jednej osobe vykonal konečné úpravy a nastavenia kamery tesne pred natáčaním. Maskovanie, či už je umelé alebo prírodné ako to vo videu, umožní väčší pohyb, bez toho, aby ste vyplašil vaše cieľové zviera.

 

2. Udržte si poriadok

Vedieť, kde je vaša kamera a vybavenie, ako diaľkomery a ďalšie nevyhnutné veci k lovu, je veľmi dôležité. Neporiadok odpútava vašu pozornosť a v rozhodujúcom momente môže zmariť váš lov.

3. Predvídať

Len čo vidíte, že sa zviera blíži, zapnite kameru a pokúste sa predvídať, ktorým smerom zviera smeruje, kde budete mať dobrý výhľad prostredníctvom svojej kamery, a odkiaľ sa budete pokúšať strieľať na zver.

Natáčanie svojho vlastného loveckého dobrodružstva môže byť frustrujúce z časových dôvodov a chce to dávku trpezlivosti. Treba sa pripraviť aj na prípadný neúspech, ale priložené video, natočené z dvoch uhlov, je dôkazom toho, že to nie je nemožné.

Ak budete úspešní, budete mať video, ktoré zveční vaše spomienky na lov na celý život.

KONIEC_CLANKU

Tags: