LOVEC | Fotolovec
5110
post-template-default,single,single-post,postid-5110,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.2,vertical_menu_enabled, vertical_menu_width_290,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,big_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Fotolovec


TITULKA_LISKA

Bol krásny slnečný piatkový večer a ja som sa rozhodol, že po dlhšom čase pôjdem do revíru niečo „uloviť“ s mojím fotoaparátom.  Zobral som si foťak, vábničku, niečo na zahryznutie a kamennú soľ, ktorú som cestou zaniesol do kŕmitka. Pri kŕmitku  som sa rozhodoval, či budem vábiť na bližšom mieste, kde to mám vyčistené, alebo pôjdem na iné miesto, ktoré je ďalej. Po chvíli som sa rozhodol, že počkám na mieste blízko kŕmitka. Po nejakom čase som začal vábiť s novou vábničkou, ktorú som vyhral v súťaži o najkrajšiu fotku.
LISKA_01
Po hodine vábenia som líšku nikde nevidel a tak som sa rozhodol, že sa presuniem na iné miesto pod les s názvom Huďaj. Pred lesom bola posadená na veľkej ploche pšenica, na ktorej sa pásol mladý  chovný srnček s dvoma srnami. Zavábil som a asi po 10tich minútach sa na okraji lesa zjavila mladá líška asi 100 metrov odo mňa. Zapískal som na vábničke a líška sa hneď rozbehla smerom ku mne. Líška bola stále bližšie a ja som si už nastavoval fotoaparát na fotenie.
LISKA_03
Avšak ako to už tak býva pri fotení, raz sa darí a inokedy nie. Tentoraz sa nezadarilo, pomedzi mňa a líšku prešiel poľovník na aute a samozrejme líšku vyplašil. Trochu ma to nahnevalo ale čo už. Po chvíli som skúsil šťastie opäť. Dúfal som, že líška len zaliezla na kraj lesa. Tak aj bolo, líška na vábenie dobre reagovala a znova pomaly išla smerom ku mne. Vietor som mal dobrý a dúfal som, že ma nezavetrí. Keď bola pri mne asi na 15-20 metrov, začal som fotiť. Prekvapilo ma, že na zvuk uzávierky vôbec nereagovala a teda som mal dostatok času na fotografovanie. Keď som mal spravených dosť záberov, vypol som fotoaparát a len som ju pozoroval ako pobehuje okolo mňa a hľadá si niečo pod zub.
LISKA_02
Po niekoľkých minútach  sa splašila a utiekla. Myslel som si, že ma zbadala alebo zavetrila, ale mýlil som sa. Naľavo odo mňa vyšla stará a veľká líška, ktorú sa mi bohužiaľ nepodarilo odfotiť, nakoľko sa ihneď rozbehla za tou mladou líškou smerom do protiľahlej remízky. Neskôr som ich ešte zahliadol na jednej lúke, kde lovili hraboše a myši, avšak na veľkú vzdialenosť. Na ďalší deň som sa na to isté miesto vybral znovu a opäť sa zadarilo. To je však už na ďalší príbeh.

autor: Jozef Čorej
foto v texte: autor
foto titulka: archív

KONIEC_CLANKU

 

Tags: