LOVEC | Lovec radí
5213
post-template-default,single,single-post,postid-5213,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.2,vertical_menu_enabled, vertical_menu_width_290,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,big_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Lovec radí


TITULKA_HARKILA

Značka Härkila nám prináša prehľad jednotlivých súčastí topánok, čo nám definitívne uľahčí výber tej správnej obuvi.
Začal by som, ako sa hovorí, pekne od podlahy, t. j. v našom prípade od podrážky. Härkila nám ponúka až 19 rôznych podrážok, ktoré sú rozdelené do troch základných kategórií, podľa ich určenia.1. Ultra prispôsobivé systémy podrážok.

Harkila6_PS_saal_f01

Härkila PS je vyvinutá špeciálne pre extrémne stopovanie zveri. Stabilizačné zóny na špičke aj päte zabezpečujú optimálnu kontaktnú plochu. Stredná časť podošvy je vyrobená z materiálu pohlcujúceho vibrácie a nárazy.


300108864_s01

Härkila PS 4×4 pre extrémne stopovanie zveri má stabilizačné zóny na špičke a päte doplnené o stabilizáciu časti pod priehlavkom. Zabezpečuje tak zosilnenú kontaktnú plochu pod celou podrážkou. Stredná časť podošvy je vyrobená z materiálu pohlcujúceho vibrácie a nárazy.


300108574_s01

Podošva Trapper Master. Špeciálne Härkilou vyvinutá podrážka “octo-tech“ zaručuje dokonalé osadenie na chodidlo. Vďaka maximálne prispôsobivej podošve zabezpečuje výnimočné cítenie pôdy pod nohami pre bezpečné a tiché prekonávanie terénu.2. Tuhé systémy podrážok.

300105742_s01

Vibram Fourá PU je maximálne funkčný typ podrážky. Tvarovaná časť pod pätou zabezpečuje stabilitu proti skĺznutiu pri prudkom klesaní terénom. Ochranný nárazník na špičke chráni chodidlo a zlepšuje kontakt s terénom. Asymetrický tvar päty dodáva prirodzený uhol nášľapu.


320201334_s02

Vibram hunting Fire&Ice je tradičná Vibram® podrážka stabilizujúca v celej jej dĺžke. Klasická a dobre vyskúšaná turistická podrážka.


300106485_s01

Vibram® Tsavo Fire & Ice ™ s Härkila SUPO ™. disponuje Tvarovanou medzi podošvou EVA so zvýšenou stabilitou na vonkajšej strane prednej časti chodidla a na vnútrajšku päty.


310100142_f02

Härkila winter trek. Vyvinutá do hlbokého snehu a s dôrazom na použitie do extrémného chladu. Zabezpečuje perfektnú priľnavosť. Extra hrubá, tvarovaná medzipodrážka EVA optimalizuje tepelnú izoláciu.


vibram-winklerr

Vibram® Winkler Fire & Ice ™ s Härkila S systémom. Medzipodrážka EVA s dvoma náraz absorbujúcimi vrstvami. Stabilizuje chodidlo po celej dĺžke, aby sa zabránilo únave počas horskej turistiky.3. Podrážky s ohybným priehlavkom.

330102099_s01

Vibram® Faster. Nárazy absorbujúca tvarovaná EVA medzipodrážka so stabilizačnou vonkajšou a vnútornou TPU podporou priehlavku. Stabilný nášľap zaisťuje vnútrajšok podrážky.


harkila-big-game-boa-gtx-8-obuv-zoom-30509

Härkila sport orto ™. Podrážka s hlbokým dezénom. Tvarovaná podošva EVA je vystužená stielkou, ktorá poskytuje podporu a tlmenie nárazov. Ideálna v lese, na poli, alebo pre ľahké horské poľovačky.


320100471_s01

Vibram® Gumlite®. Veľmi ľahká Vibram® podošva s klasickým hlbokým vzorom podrážky. Ideálne pre lov v ľahkom teréne, a to ako na mäkkom, tak aj na tvrdom podklade.


300109442_s02

Härkila mEVA 4×4 ™. Podrážka s medzipodošvou z lisovaného EVA materiálu zvyšujúceho stabilitu pri pohybe a absorbciu nárazov.


Jokkmokk-sula-700x840

Vibram® S052. Gumová podrážka s 3vrstvovou nárazuvzdornou EVA medzipodrážkou zaručuje dobrú stabilitu, pohodlie a tlmenie nárazov.


320100271_s01

Vibram® Härkila Hound Icetrek. Vynikajúca priľnavosť aj pri extrémnom chlade a s 90° opätkom pre bezpečný výstup na posed. Podrážka bola vyvíjaná v spolupráci medzi Härkilou a Vibramom®.


Vibram littelhorn

Vibram® Little Horn, Goodyear welt®. Hlboký dezén Vibram® podošva klasickej Goodyear® konštrukcie. Ideálny pre streľbu na rovnom teréne, alebo pre použitie pri streľbe na strelnici.


330101143_s01

Härkila commando. Klasický vzor s pevným úchopom, osvedčené pre pohodlie pri chôdzi.


300105072_s01

Härkila trekking. EVA medzipodrážka s tromi nárazy absorbujúcimi vrstvami. Hlboký a drsný vzor. Podošva zaisťuje optimálnu priľnavosť.


vibram-winklerr

Vibram® Winkler Fire&Ice ™ s Härkila S systemom. EVA medzipodrážka s dvoma nárazy absorbujúcimi vrstvami. Stabilizuje celé chodidlo, aby sa zabránilo únave počas horskej poľovačky.

Záverom, samotný výber typu podrážky a obuvi je samozrejme na každom z nás. Netreba však zabúdať, že pohodlná obuv sa odzrkadľuje na spokojnosti poľovníka a prispeje k lepšiemu prežívaniu radosti z úlovku.

spracoval: Bc. Martin Bednár

KONIEC_CLANKU1

Tags: