LOVEC | Recept
7245
post-template-default,single,single-post,postid-7245,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.2,vertical_menu_enabled, vertical_menu_width_290,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,big_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Recept


Na 6 porcií potrebujete:

1,2 kg diviny (srnčia alebo jelenia)
120 g masla
1 veľkú cibuľu
1 mrkvu
1 menší koreň petržlenu
¾ l zeleninového vývaru
4 zrnká čierneho korenia
4 zrnká nového korenia
2 vetvičky tymianu
1-2 bobkové listy
2 lyžice hladkej múky
½ menšieho zeleru
čierne korenie
plátno na korenie
soľ

greens-266560clay-pot-622750

carrots-673184

Postup:

Divinu riadne umyte a nakrájajte na kocky veľkosti asi 2 cm. Koreňovú zeleninu očistite a nastrúhajte nahrubo, cibuľu nakrájajte najemno. V hlbšom kastróle rozpustíme maslo a koreňovú zeleninu na ňom zvoľna opekajte dohneda, chce to čas, neuponáhľajte to.

gastronomy-1413130

Keď zelenina zozlatne a stmavne, pridajte do hrnca cibuľu a nechajte ju spoločne zhnednúť. Medzitým do pripraveného plátna zabaľte a zaviažte celé korenie, nové korenie, tymián i bobkové listy. Potom prídu do hrnca kocky mäsa – nechajte ich zatiahnuť, pustí šťavu, teda všetko varte, kým sa väčšina nevyparí. Základ poprášte múkou, osoľte, okoreňte, krátko osmažte, zalejte vývarom a prikryte pokrievkou. Varte na miernom ohni 2 až 3 hodiny, záleží na veku mäsa. Lepšie je, ak guláš necháte ešte cez noc odležať.

Dobrú chuť praje redakcia Lovca!


 

Tags: