LOVEC | Aktuality
7670
post-template-default,single,single-post,postid-7670,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.2,vertical_menu_enabled, vertical_menu_width_290,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,big_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Aktuality


Názor poľovníckej verejnosti na činnosť orgánov SPZ, SPK pod vedením nominanta SMER – SD  p. Lebockého.

Súčasné vedenie SPK – SPZ  si vytvorilo nedobrý systém riešenia vážnych káuz, ktoré vznikajú vo vnútri organizácie. Prípady rieši tak, že ich odmieta riešiť. Stále sa spolieha na to, že kdekoľvek sa poškodení obrátia, všade sedia na tých istých  dvojmiestnych stoličkách predstavitelia   SPK – SPZ a dokonca aj na vysokých postoch ministerstva pôdohospodárstva SR a tí svoju organizáciu „nepotopia“. Lenže táto politika vládnutia zo Štefánikovej 10 má jeden háčik. Poškodených ľudí a neriešených prípadov je už tak veľa, že dobrú reputáciu, ktorú u verejnosti SPZ v minulosti získalo, súčasné vedenie úplne zničilo. Z takto pošramoteným menom, organizácia už nemôže očakávať ďalšiu bezmedznú podporu ľudí, a to nielen tých čo sú v štátnej správe.
Veď kto bude pomáhať, ak to pre neho bude znamenať vlastnú kompromitáciu pred celou spoločnosťou. Kto bude riskovať, že podporí SPZ v jeho „zabehnutých praktikách“, keď hrozí že budú na neho ľudia ukazovať na ulici prstom a jeho meno bude spájané s nezákonným konaním.

Zmeniť terajší náhľad veľkej väčšiny verejnosti na SPK – SPZ dá obrovskú prácu, a začať treba ihneď a zo samého vrchu. Času už niet.
Vedenie SPK – SPZ potopilo celú organizáciu až po krk do bahna. Dostať ju odtiaľ možno len úplnou zmenou systému práce, ktorý je v súčasnosti v štýle práce KS z 50 rokov, a v súčasnej dobe nie je akceptovateľný.

V SPK – SPZ nechce prípad nikto riešiť?  Za takýto „výkon“  pod vedením  pána prezidenta  SPZ, pána prezidenta SPK nominanta SMER – SD, by sa mal pán prezident dobrovoľne vzdať dvojmiestnej prezidentskej stoličky a odstúpiť. Predseda dozornej RgO ako aj samozvolený predseda kárneho senátu RgO SPZ v Humennom Ing. Ján Antaš, predseda dozornej rady SPZ- SPK Ing. Dana Vančurova ako aj samozvolený predseda disciplinárneho senátu  SPZ v Bratislave JUDr. Juraj Procházka mali byť vylúčení z organizácie. RgO SPZ v Humennom ktorá  sa toho dopustila, už mala byť  dávno zrušená tak isto ako mal byť zrušený v súlade so zákonom o poľovníctve aj Slovenský poľovnícky zväz. 

autor: Jozef Machej


 

Tags: