LOVEC | Poľovník pre záchranu svojho jazvečíka zastrelil orla skalného
8679
post-template-default,single,single-post,postid-8679,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.2,vertical_menu_enabled, vertical_menu_width_290,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,big_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Poľovník pre záchranu svojho jazvečíka zastrelil orla skalného


Keď sa poľovník (42) z Detvy vybral 12. januára v popoludňajších hodinách so svojím jazvečíkom na prechádzku, netušil, že bude musieť použiť zbraň, aby svojho psa ochránil.

V lokalite Dolné Zúbratiny na lúke medzi rýchlostnou cestou R2 a riekou Slatina mu na psa z nenazdajky zaútočil orol skalný.

Muž mal pri sebe legálne držanú pušku a útočiaceho dravca zastrelil. Svojmu psíkovi, ktorý by inak nemal proti orlovi žiadnu šancu zachránil život. Orol skalný však patrí medzi ohrozené druhy a je zákonom prísne chránený.

Orol pochádzal z legálneho domáceho chovu. Na chvíľku odletel majiteľovi (57) počas výcviku. Hodnota orla ešte nebola presne vyčíslená. Keď uvidel drobného psa, považoval ho za dobrú korisť. Nemal by s ním vôbec problém, keďže orol skalný dokáže uloviť aj menšieho kamzíka.

Prípadom sa zaoberá polícia. “Bolo začaté trestné stíhanie pre porušovanie ochrany rastlín a živočíchov s trestnou sadzbou až na dva roky,” povedala banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.


Video zachytávajúce ohromnú silu orla:


Užitočné články a aktuality zo sveta divokej prírody a poľovníctva priamo na e-mail:


 

Tags: