LOVEC | IWA OutdoorClassics 3. – 6. 3. 2017
9018
post-template-default,single,single-post,postid-9018,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.2,vertical_menu_enabled, vertical_menu_width_290,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,big_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

IWA OutdoorClassics 3. – 6. 3. 2017Popredný medzinárodný veľtrh vybavenia pre poľovníctvo, športovú streľbu, outdoorové aktivity ako aj pre civilné a profesionálne bezpečnostné využitie.

Tento rok dominovali zbrane!

Či už pre šport alebo na osobnú ochranu, dominantou veľtrhu IWA OutdoorClassics 2017 boli tento rok vysokokvalitné zbrane od zahraničných dodávateľov. Návštevníci si mohli vyskúšať moderné ľahké materiály, vysoký komfort a vylepšené funkcie. Zbrojovky najzvučnejších mien vystavovali svoje najväčšie skvosty, pri ktorých si prišli na svoje aj nadšenci exkluzívneho gravírovania a luxusných pažieb. Nemenej bohatý bol aj výber ostatného vybavenia pre strelcov a lovcov. Veľkým lákadlom bola aj športová optika popredných značiek. Prostriedky sebaobrany boli tiež centrom pozornosti.

40 úspešných rokov

Výstava zbraní otvorila svoje brány v Norimbergu po prvýkrát v roku 1973 s počtom vystavovateľov  tesne pod 100. V priebehu posledných 40 rokov sa IWA OutdoorClassics vyvinul v popredný svetový veľtrh. V roku 2016 prišlo do Norimbergu 45530 odborných návštevníkov, z toho bolo 59 % zahraničných zo 114 krajín a tiež viac ako 78 % z celkového počtu 1455 vystavovateľov bolo zo zahraničia. IWA OutdoorClassics dnes ponúka bezkonkurenčné medzinárodné spektrum výrobkov.

LEICA ŠPORTOVÁ OPTIKA

Ďalekohľady a puškohľady značky Leica patria medzi svetovú špičku. Za excelentným obrazom a presnou mechanikou sa skrývajú viac ako 100 ročné skúsenosti a vývoj. Stelesnením tohto snaženia je nový ďalekohľad:

Noctivid

Úžasná plastickosť obrazu, číre pozorovanie takmer ako v 3D Vám zaručia jedinečný zážitok, na ktorý nezabudnete. Tieto prvotriedne ďalekohľady inšpirovala samotná príroda. Dokonalá vyváženosť
a kombinácia prvkov Vám prinesie radosť a úspech v každom type terénu a pri všetkých svetelných podmienkach, presne ako príroda! Vylepšený optický dizajn sa prejavuje v krištáľovo čistej ostrosti, dokonalom kontraste a minimálnej chromatickej aberácii. Výsledkom je neuveriteľná svetlosť! Elegancia a kompaktnosť: tenký krátky tubus a jednoducho prístupné ovládacie prvky poskytujú ideálnu rovnováhu a nenáročné pozorovanie.

Revolúcia v meraní vzdialenosti

Presne pred 25 rokmi vyrobila Leica svoj prvý diaľkomer. Začala sa písať história, ktorá priniesla revolúciu v meraní vzdialenosti. Ďalekohľad s diaľkomerom Leica Geovid HD-B 8×56 je svetovým unikátom s extrémne presným meraním vzdialenosti, transmisiou svetla na úrovni
až 90% a balistickou funkciou.

Puškohľad Visus i LW

Leica s lesklou verziou modelov Visus i LW vytvorila puškový ďalekohľad s jedinečným dizajnom a povrchovou úpravou. Povrch puškového ďalekohľadu sa niekoľko hodín ručne leští. Model Visus i LW je jedinečným dôkazom spracovania, ktoré nemá konkurenciu. Okrem toho spája kľúčové hodnoty značky Leica: nekompromisnú vysokovýkonnú optiku, pevnú mechaniku a intuitívne ovládanie. Toto umelecké dielo spĺňa všetky požiadavky tradičných poľovníkov a vysoké osobné očakávania.

RÖSSLER RAKÚSKO

Je to malá rodinná firma so sídlom v Kufsteine. Od roku 1996, vyrába vysoko kvalitné lovecké pušky. Séria Titan® sa stala populárnou a veľmi vyhľadávanou lovcami z celej Európy. Tieto zbrane zaujmú svojou presnosťou, jednoduchým a intuitívnym ovládaním, ich pevným spracovaním a elegantným dizajnom. Stručne povedané, sú to zbrane, na ktoré sa môžete spoľahnúť, ale ktoré sú tiež flexibilné a majú svoju vlastnú osobnosť. Je to preto, že lovecké pušky Rössler možno prispôsobiť a zostaviť na mieru pre každého strelca podľa tých najnáročnejších požiadaviek.

NEMECKÁ KVALITA ZNAČKY MINOX

Prvým produktom, ktorý niesol názov MINOX bol miniatúrny fotoaparát koncipovaný v roku 1922. Vymyslel a produkoval ho v roku 1936 nemecko-lotyšský legendárny dizajnér Walter Zapp, ktorý písal dejiny fotografického priemyslu so svojím revolučným vynálezom “Ur-MINOX”. Spoločnosť sa dnes zameriava predovšetkým na nové produktové rady, ako sú športová optika a miniatúrne digitálne fotoaparáty. Vďaka pokračovaniu a inovatívnemu vývoju MINOX športovej optiky, získala spoločnosť niekoľko prestížnych národných a medzinárodných ocenení za dizajn. V súčasnej dobe sa MINOX môže pochváliť širokým portfóliom produktov ako sú ďalekohľady, puškohľady, fotopasce, fotoaparáty, kamery
a mnohé iné.

ZBRANE Z FRANCÚZSKA

Francúzska fabrika s dlhoročnou tradíciou výroby zbraní predvedie svoje novinky. Zruční remeselníci do zbraní vkladajú francúzsky šarm a eleganciu. Pokochať sa môžete exkluzívne gravírovanými zbraňami v luxusnom prevedení. Vo svete je čoraz obľúbenejšia aj super rýchla SPEED LINE séria zbraní fungujúca na princípe guľovej pumpy.

BROWNELLS V slovenskom zastúpení

Svetoznáma spoločnosť Brownells konečne prichádza na slovenský a český trh. Zaoberá sa online predajom širokého sortimentu zbraní a príslušenstva, streliva, komponentov na prebíjanie a výbavy na prežitie v divočine. Expozícia Brownells sa nachádzala v hale 7 (stánok 126) a vystavované produkty ste mali možnosť otestovať s odborným výkladom ambasádora pre Slovenskú a Českú republiku.NEWSLETTER