LOVEC | Výkonný binokulár 8×56 s pohodlným nosným mostíkom
9067
post-template-default,single,single-post,postid-9067,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.2,vertical_menu_enabled, vertical_menu_width_290,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,big_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Výkonný binokulár 8×56 s pohodlným nosným mostíkom

MINOX BL 8×56 HD – Made in Germany


Spoločnosť Minox GmbH predstavila na medzinárodnej výstave IWA OutdoorClassics 2017 v Norimbergu zaujímavú novinku – ďalekohľad BL 8×56 so špeciálnym ergononickým dizajnom a vynikajúcim optickým výkonom.

Výkonné tradičné binokuláre radu BL sa preukázali ako výborní spoločníci pri poľovačkách a pozorovaní prírody, a to aj pri mesačnom svetle a v šere. Obľúbený model 56 mm prešiel kompletnou revíziou a bol ešte vylepšený –  disponuje novým tvarom a praktickým nosným mostíkom, vyšším kontrastom a mimoriadne veľkým zorným poľom. Okrem toho došlo k zníženiu rozptylu svetla, čo prináša hodnotný zážitok z pozorovania. Či už pri poľovačke alebo pozorovaní prírody otvorený tvar modelu BL 8×56 HD umožňuje spoľahlivú obsluhu jednou rukou a tým poskytuje lepšiu voľnosť pohybu a vynikajúce uchopenie, aj v náročných podmienkach.

 

Špeciálne sklo a mnohonásobné vrstvenie šošoviek prináša skvelý zážitok z pozorovania

Výkonný optický systém s mnohovrstvenými šošovkami zaručuje vynikajúci optický výkon a prirodzenú reprodukciu farieb  pozorovaných objektov. Šošovky disponujú inovatívnym HD sklom pre vylepšenú korekciu farieb a vyššiu priepustnosť svetla. Vďaka hranolu typu roof s vrstvením s fázovou korekciou sa používateľovi dostane obraz s vynikajúcim zobrazením detailov a ostrým kontrastom, a to aj v nepriaznivých svetelných podmienkach.

Sadne aj nositeľom okuliarov

Nositelia okuliarov sa môžu tešiť na mimoriadne široké zorné pole 136 m bez vignetácie, vďaka rozšírenému očnému reliéfu. Otočené očnice s klikmi na zaistenie do polohy sú ďalšou výhodou tejto optiky.

30 ročná záruka

Nové binokuláre BL HD sú vyrobené v Nemecku, v hlavnej továrni spoločnosti Minox GmbH v meste Wetzlar a podliehajú prísnej kontrole kvality. Spoločnosť Minox GmbH poskytuje všetkým zákazníkom špeciálnu službu – Comfort Service. Po zaregistrovaní získava zákazník výhody v rámci služby Comfort Service a jeho výrobok je chránený pred chybami z výroby a funkčnými poruchami až po dobu 30 rokov od dátumu zakúpenia produktu.

Technické údaje MINOX BL 8×56 HD

 Zväčšenie 8x
 Vstupná pupila 56 mm
 Výstupná pupila 7,0 mm
 Zorné pole na 1000 m 136 m / 7,8°
 Očný reliéf 20,0 mm
 Geom. šero faktor 49,0 mm
 Min. vzdialenosť zaostrenia 3,5 m
 Dioptrická kompenzácia +/- 4 dpt
 Prevádzková teplota -10° až +50° C
 Vodotesnosť do 5 m
 Rozmery 195 x 160 x 70mm
 Hmotnosť približne 1 300 g
 Dizajn Volkswagen Design

Dostupnosť na Slovensku

Balenie obsahuje neoprénový popruh a puzdro. MINOX BL 8×56 HD bude dostupný na celom území SR u špecializovaných predajcov. V súčasnosti ho môžete získať v e-shope Huntingland.sk a predajni Hunting land vo Zvolene. Jeho uvádzacia cena je 799 €.

NEWSLETTER