LOVEC | Fľaša zabila nádejného Jeleňa!
9352
post-template-default,single,single-post,postid-9352,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.2,vertical_menu_enabled, vertical_menu_width_290,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,big_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Fľaša zabila nádejného Jeleňa!


Ako lovca a rybára, čo má rád čistú vodu a čisté lesy, ma len málo vecí dokáže naštvať viac ako dôkaz, že niekto, kto bol v lese predomnou sa tu správal s neúctou. Rôzne pohodené odpadky majú skutočný vplyv na ľudí a voľne žijúce zvieratá. Keď idete v lete plávať k rieke, musíte sa báť, aby ste nestúpili na rozbité sklo. Keď vyrazíte do lesa hlavne okolo miest môžete naraziť na hŕbu odpadkov. Výnimkou nie je ani celá skládka, kedy niekto aby ušetril pár eur vyvezie pokojne nákladiak odpadkov do lesa.

V Amerike v Južnej Karolíne sa ukázalo že aj malé prehrešky môžu mať prekvapivé následky. Niekto tu v minulosti pohodil v lese fľašu a bez toho aby to vedel zabil tým nádejného Jeleňa.
Vo februári tú dvaja priatelia Boba McCutheona (majiteľ poľovného revíru) našli mŕtveho jeleňa vedľa rybníku. Na prvý pohľad bolo zrejmé že jeleň tu leží maximálne dva dni. Na prvý pohľad sa nezdalo že by zviera strádalo a tak lovci najprv mali podozrenie že ide o pytliactvo a však nenašli žiadne stopy po šípe či zásahu z loveckej zbrane. Jeden z priateľov chcel určiť vek a pozrieť sa na chrup jeleňovi a všimol si niečo prekvapivé na jeho jazyku. Bol to kus fľaše a špička jazyka už bola odumretá. Dôvod jeleňovej smrti nie je jasný, ale my si myslíme že zomrel smädom, to by vysvetľovalo aj fakt že bol nájdený pri rybníku.

spracovala: Michaela Fialová – Michaelkas hunting
zdroj: qdma
foto: qdma