LOVEC | Novinka od fínskej spoločnosti SAKO
41102
post-template-default,single,single-post,postid-41102,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.2,vertical_menu_enabled, vertical_menu_width_290,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,big_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Novinka od fínskej spoločnosti SAKO

Malorážka Tikka T1X – nová silná konkurencia pre obľúbenú CZ 455  ?

Na januárovej SHOT SHOW 2018 v Las Vegas, ktorá patrí spolu s IWA Outdoor Classics v Norimbergu medzi najväčšie biznis veľtrhy prezentujúce všetko ohľadom zbraní, strelectva, poľovníctva, taktických produktov a outdooru bola pre americký trh predstavená novinka od fínskej spoločnosti SAKO a to prvá malorážka Tikka T1X. Pre európsky trh bude predstavená na už vyššie spomínanej IWA Outdoor Classics v Norimbergu začiatkom marca 2018.

Názov Tikka T1X je odvodený od veľmi úspešných guľovníc Tikka T3 a T3x. Výsledkom je štíhla malá malorážka, ktorá bola na tohtoročnej SHOT SHOW jednou z najstrieľanejších zbraní.

 

Tikka T1X má prevedenie pažby plne kompatibilné s modelmi T3 a T3X, a taktiež mechanizmus a púzdro záveru sú rovnako dlhé ako u týchto modelov, čiže z toho vyplýva veľká výhoda výmeny pažieb medzi guľovnicami týchto modelov. Taktiež doplnky, ktoré sú k modelu T3X ako pištoľová rukoväť v inom zauhlení a farbe alebo farebné predpažbia sú použiteľné aj pre model T1X.

Kvalitná hlaveň od SAKO bude k dispozícií v dvoch dĺžkach a to v 51 cm a 40 cm verzii, bez pevných meridiel a so závitom na ústí hlavne. Čo sa týka kalibrov, bude na výber z klasického .22 LR a taktiež aj .17 HMR. Zásboník je odnímateľný 10 ranový v plastovom prevedení, záver z nerezovej ocele a celková váha zbrane pri dĺžke hlavne 40cm je 2,4 kg a pri dĺžke 51cm to je o 200 g viac čiže 2,6 kg. Verzia v kalibri .22 LR má stúpanie vývrtu hlavne 16,5″ a pri kalibri .17 HMR to je 9″. Počet drážok hlavne je pri obidvoch kalibroch 6.


Zatiaľ nebude k dispozícií prevedenie pre ľavákov, ale časom určite na trh pribudne.