LOVEC | VZNEŠENOSŤ NECH JE VOŇAVÁ 2.
41341
post-template-default,single,single-post,postid-41341,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.2,vertical_menu_enabled, vertical_menu_width_290,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,big_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

VZNEŠENOSŤ NECH JE VOŇAVÁ 2.

V minulom článku sme sa trošku začali venovať Hubertovej kuchyni, ktorá je niekedy naozaj ostrejšia a pikantnejšia. Prebrali sme určité druhy korenín, ktorých znalosť by pri príprave jedál z diviny nemala chýbať. Poďme si povedať niečo viac o ďalších koreninách.


 

 

MAJORÁNKA

 

Majoránka sa už v staroveku používala v celom Stredomorí. Dnes si ju môžete vypestovať aj doma. Sušená a rozdrvená sa dáva do všetkých druhov mäsa, hlavne mletých, klobás, gulášov a polievok.

 

 

 

 

 

 

MÄTA PRIEPORNÁ

 

Vyskytuje sa v niekoľkých odrodách. Listy mäty sa sušia a rozdrvené sa uchovávajú v dobre uzatvorených pohároch/ fľašiach v tmavom prostredí. Pridáva sa v miernom množstve do divinových marinád pre pikantnejšiu chuť.

 

 

 

 

 

MUŠKÁTOVÝ ORIEŠOK

 

Ten sa dovážal ako veľmi drahé korenie do Európy už v stredoveku z Indie. Dáva sa predovšetkým do pokrmov z diviny a mletých miest, vyžadujúcich pikantnú chuť. Taktiež je prísadou aj do sladkých pokrmov. Okrem orieškov sa predáva aj muškátový kvet, ktorý má prakticky rovnaké použitie.

 

 

 

 

 

 

ROZMARÍN

 

Ako korenie sa používajú sušené a rozomleté listy. Má horkastú príchuť a typickú vôňu. Zlepšuje chuť hlavne mäsa raticovej zveri. Do jedál sa ho vždy pridáva len malé množstvo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BORIEVKA OBYČAJNÁ

 

Rastie v celej Európe ako ihličnatá kosodrevina vo voľnej prírode a patrí medzi chránené dreviny. Kvitne v apríli až máji a plody sa zbierajú až druhým rokom. Sú to tmavomodré, horkosladké bobule, koreninovej chuti. Pri príprave divinových jedál ja neozaj nevyhnutná.

 

 

 

 

 

 

 

 

RASCA 

 

Rastie voľne na lúkach, ale taktiež je pestovaná ako šľachtená rastlina. Jej zrnká majú výraznú chuť a vôňu, preto sa používa pri príprave všetkých druhov diviny. Varí sa z nej aj polievka. Rasca sa veľmi nemá rada s aromatickým korením.